08 czerwca 2008, 13:10
Na tajwańskich targach COMPUTEX TAIPEI 2008, firma Microsoft® poinformowała o rozszerzeniu specjalnego programu udzielania licencji technologicznych firmom trzecim. Oparte o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie akcesoriów komputerowych rozwiązania, będą dostępne poprzez specjalną witrynę internetową Licensed Contract Manufactures Marketplace. W najbliższym czasie do portfolio licencjonowanych technologii dołączą następujące rozwiązania: „Instant Viewer”, „Magnetic Recharging Cable”, „Video Conferencing Digital Pan, Tilt, Zoom and Face Tracking”.
Manufactures Marketplace
To witryna internetowa oferująca producentom nowoczesne i uznane wśród konsumentów technologie, zarezerwowane do tej pory jedynie dla najbardziej nowoczesnych akcesoriów komputerowych. Za sprawą przystępnych cenowo licencji, możliwe jest wykorzystywanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań znanych z produktów Microsoft Hardware. Dzięki stronie internetowej programu Licensed Contract Manufactures Marketplace licencjobiorcy mogą przedstawiać swoje firmy oraz oferwane przez nie produkty. Program licencjonowania oferowany przez Microsoft Hardware stale się rozrasta, skupiając w tej chwili 30 różnych producentów. Wirtynę Manufactures Marketplace można znaleźć pod adresem:
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/licensing/licensees.mspx.
„Jako światowy lider w dziedzinie innowacji akcesoriów komputerowych, jesteśmy podekscytowani możliwoscią dalszego rozszerzania naszego programu licencjonowania technologii Microsoft Hardware.” – powiedział Rusty Jeffers, general manager Microsoft Hardware. „Z dużym zaciekawieniem będziemy obserowować rozwój strony i korzyści płynących z licencjonowania naszych rozwiazań.” – dodał Jeffers.
Rozwój programu licencjonowania technologii Microsoft Hardware
W zeszłym roku program umożliwił certyfikowanym producentom wykup licencji obejmującej mozliwość korzystania z automatycznego czujnika łączy USB-PS/2 (U2). Od tamtej pory Microsoft Hardware współpracuje z trzynastoma producentami myszy oraz klawiatur komputerowych, którzy stosują rozwiązanie U2 w swoich produktach. W tym roku do tej grupy dołączyły 3 kolejne firmy: Acco Brands Corp., Jasco Products Co. oraz Micro Innovations.
Microsoft to jedyny producent akcesoriów komputerowych, który umożliwił firmom trzecim korzystanie z innowacyjnych licencji. Podczas targów COMPUTEX TAIPEI 2008 ogłoszono udostępnienie trzech nowych rozwiązań:
Instant Viewer. Funkcja pozwalająca za pomocą jednego kliknięcia na przeglądanie na ekranie komputera wszystkich otwartych programów. Opcja zintegrowana jestz oprogramowaniem Microsoft IntelliPoint, które dołączane jest wszystkich myszy Microsoft Hardware. Magnetic Recharging Cable. Po raz pierwszy zastosowany w Mobile Memory Mouse 8000 kabel magnetyczny, pozwalający na bezproblemową pracę podczas ładowania akumulatora myszy. Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla tradycyjnych stacji dokujących. Video Conferencing Digital Pan, Tilt, Zoom and Face Tracking. To technologia znana do tej pory z kamery Interenetowej Microsoft LifeCam VX-6000 pozwalająca
na śledzenie ruchów rozmówcy tak, aby znajdował się on zawsze w centrum obiektywu.
Dział Hardware firmy Microsoft
Już od dwóch z górą dziesięcioleci Hardware Group stosuje innowacyjne technologie, najnowocześniejsze projekty
i przeprowadza rozległe testy, aby tworzyć produkty o wysokiej jakości
i trwałości. Microsoft Hardware jest liderem rynku w dziedzinie
ergonomii, projektowania i zgodności sprzętowo-programowej. Dostarcza
produkty, które pozwalają w sposób prostszy, wygodniejszy i znacznie
bardziej przyjemny korzystać z komputera. Mysz Microsoft IntelliMouse®
Explorer, wprowadzona na rynek w roku 1999, znalazła się na
opublikowanej przez PCWorld.com
w grudniu 2005 roku liście „50
najwspanialszych gadżetów minionego 50-lecia". Była to pierwsza
powszechnie dostępna mysz optyczna.
O Microsoft
Microsoft
jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego,
aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów
indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się
m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe
Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie
z
rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows
Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation
powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W
swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys.
specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego". W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft - inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft.